Infračervené kúrenie

Brožúra Prehľad produktov

Vykurovacie panely InfraSWISS Slovakia vytvárajú priaznivé, blahodarne pôsobiace teplo, ktoré ohrieva pevné predmety v celej miestnosti. Tzn. steny, podlahy, stropy, nábytok a podobne. Tým je budova chránená pred kondenzačnou vodou a plesniam pôdy. Vlhké murivo sa jednoducho vysuší.

Bežné elektrické, plynové alebo naftové vykurovanie prenáša teplo do miestnosti formou prúdenia. Pomocou vykurovacích telies sa primárne ohrieva vzduch v miestnosti na rozdiel od infrakúrenia, ktoré primárne ohrieva pevné predmety. Len velľmi malá časť tepla vytvoreného bežnými vykurovacími systémami obsahuje infračervenú tepelnú zložku. Pritom podiel infračerveného tepla je rozhodujúci pre teplotu v izbe, ktorú pociťujeme. To je tiež dôvod, prečo je teplo z kachiel tak príjemné - obsahuje veľký infračervený podiel. Vykurovacie panely InfraSWISS Slovakia vytvárajú výhradne infračervené teplo.

Podobne ako infračervené teplo zo slnka je energia produkovaná vykurovacími panelmi InfraSWISS Slovakia uschovávaná prakticky bez strát vo všetkých existujúcich objektoch miestnosti. Ideálna teplota v miestnosti je tak udržiavaná povrchovou teplotou materiálov, predmetov z vybavenia miestnosti. Tepelné straty spôsobované bežnými vykurovacími systémami akými sú kotle, radiátori, horáky, konvektory a krby sú tepelným systémom InfraSWISS Slovakia eliminované.